Bize ulaşın444 40 28 - 2228

Hoşgeldiniz. Bugün

GİRESUN KENT KONSEYİ BASIN BÜLTENİ

Ana Sayfa » Haberler » GİRESUN KENT KONSEYİ BASIN BÜLTENİ

27 Haziran 2019 tarihinde Giresun Kent Konseyi Başkanlığına seçilen A.Mürşit GÜREL pandemi süreci öncesi ve sonrasında yapılan çalışmaları dile getirdi.

A.Mürşit GÜREL yaptığı açıklamada;

Giresun Kent Konseyi olarak Yönetim Kurulu üyelerimiz ve meclislerimiz ile Giresun’un tarihi, kültürel özelliklerini ve turizm değerlerini ortaya çıkaracak kent kültürünün öneminin yeniden yapılanması için Valiliğimiz ve Giresun Belediyesi başta olmak üzere kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile ortak çalışmalar yürütmekteyiz.

Halkımızla iç içeyiz halkımızın yaşadığı sorunları ve her türlü önerilerini dinliyoruz. Yönetim Kurulumuz, meclislerimiz ve hemşerilerimizle birlikte ortaklaşa çözüm yolları üretmeye çalışıyor ve önerilerimizi belediye meclisimize sunuyoruz.

Hemşerilerimizin yaşam kalitelerini artırmak adına kamu kurumları ile ortak çalışmalar yaparak, önerilerimizi sunuyoruz. Hemşerilerimizi ilgilendiren her alanda biz de varız. Hastane, okul ve spor alanlarına ulaşımın kolaylaştırılması ve otopark alanlarının oluşturulması gerektiği için, Belediyemizin bu konuda önlemleri alarak projelerin hayata geçirilmesine destek veriyoruz. Şehir içinde kurumlara ait kullanılmayan binaların alanların kamu hizmetlerine katılmasına önem veriyor ve bunun için gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Karadeniz sahil yolu Giresun Merkez geçişi (Keşap Tüneli-Erikliman Deresi Köprüsü) arasında yaklaşık 14,5 km sahil yolu boyunca yapılan çalışmaları destekleyerek takip ediyoruz.

Samsun – Sarp arası demiryolu projesine destek olarak şehrimizin ticari kazanımları adına projenin takipçisiyiz.

Belediyemiz tarafından hayata geçirilecek olan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin oluşturulması aşamasında Belediyemizle ve meclislerimizle ortak çalışmalar yürütmekteyiz.

Kadın Meclisimizin, kadınlarımızın güçlenmesi ve sosyal alanda daha fazla söz sahibi olmaları adına sosyal projeler üretiyor ve hayata geçirilmesi için çalışıyoruz.

Çocuk Meclisimiz, Giresun Belediyesi Çocuk Birimi ile ortaklaşa “Giresun’da Çocuk Olmak” temasından yola çıkarak çalışmalar üretiyor.

Giresun Belediyesi Çocuk Birimi ve Giresun Kent Konseyi Çocuk Meclisi üyelerinin AB Türkiye Delegasyonunun desteği ile hayata geçireceği Çocuk Sesi Gazetesi yayın hayatına başlamak için çalışmalarına başladı.

Giresun’umuzun yaşadığı sel felaketinde bizlere her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız Sayın Aytekin ŞENLİKOĞLU’na, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, özverili çalışmalarından dolayı Genel Sekreterimiz Sayın Süleyman ŞAHİN’e ve Giresun Belediyesi personellerine şahsım, Kent Konseyimiz ve Giresun’lu hemşerilerimiz adına teşekkür ederim.

Afet Bölgesinde Genel Sekreterimiz ve yürütme kurulu üyelerimiz, meclis başkanlarımız ve üyelerimiz, Genel Kurulumuzu temsil eden tüm stklar ve temsilcileri ile birlikte afetzede vatandaşlarımıza ve ilçelerimizde yürütülen her türlü çalışmaya destek olmaya, gıda ve ihtiyaç desteklerimizle ilk günden itibaren vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık.

Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan hassas bir dönemden geçiyoruz. Pek çok projemizi hayata geçiremedik, bu olumsuz dönemi verimli geçirmek adına neler yapabiliriz diye iletişim halindeyiz.

GİRESUN KENT KONSEYİ BAŞKANI

                                                                         A.MÜRŞİT GÜREL

23 Eylül 2020

İlgili Terimler :
 • Temmuz 2024
  P S Ç P C C P
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031