Bize ulaşın444 40 28 - 2228

Hoşgeldiniz. Bugün

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SN. PROF. DR. YILMAZ CAN ZİYARETİ VE İSTİŞARE TOPLANTISI

Ana Sayfa » Haberler » GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SN. PROF. DR. YILMAZ CAN ZİYARETİ VE İSTİŞARE TOPLANTISI

Fiskobirlik Entegre Tesislerinin bulunduğu alan şehrimiz için ivedi Olarak Giresun Üniversitesinin Giriş Kapısı ve Kampüs alanı olarak düzenlenmelidir.

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarete Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel ve beraberindeki yürütme kurulu üyeleri katıldı.

Yapılan ziyarette GRÜ Rektörü Sn. Prof. Dr. Yılmaz CAN “Giresun için Kent konseyi olarak hep beraber ortak bir yol haritası belirleyerek birlikte yürümeliyiz. Kentin potansiyeli tam anlamıyla kullanılamıyor ve Giresun’ un bütün problemlerini birlik ve beraberlik içinde bir bütün olarak çözümleyebileceğimize inanıyorum, söz konusu Giresun’ dur” sözlerini dile getirdi. Ayrıca yapılan ziyarette Rektör Can YÖK tarafından temalı üniversite kapsamında fındık ve turizm alanında  yöremize katkı sağlayacak şekilde bir çalışma yürütüldüğünü dile getirmiştir. Toplantıda ayrıca öğrenciler için burs imkanları, ikamet adreslerinin merkez nüfusuna alınması, öğrenciler için ulaşım ve alışveriş imkanları, Kent kültürünün araştırılması, Yerel Gazetelerin dijital arşivlenmesi, Giresun’ un ekonomik ve sosyal yaşamına katma değer katan bir GRÜ, Öğretim görevlerinin talepleri ve çözülebilirliği,  Kültür Merkezi, GRÜ Merkez Kampüs alanının güçlendirilmesi ve bu doğrultuda FKB Entegre tesislerinin Üniversitemiz için önemliliği konuları hakkında görüşmeler ve fikir alışverişi yapılmıştır. Giresun Kent Konseyi Başkanı A. Mürşit Gürel ve Yürütme Kurulu üyeleri Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Yılmaz CAN’ın projelerinde ve Akademik olarak yanında olacaklarını ve bu yolda hep birlikte olacağımızı dile getirmiştir.

 Kendisinin de Kent Konseyi’nin bir üyesi olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yılmaz CAN, yapılan bu anlamlı ziyaretten dolayı Kent Konseyi Başkanı Gürel ve yürütme kurulu üyelerine teşekkür edip, olumlu çalışmalarda beraber yürümek adına, yeni yönetime hayırlı olması dileklerini iletti.

13 Kasım 2019

İlgili Terimler :
 • Ekim 2023
  P S Ç P C C P
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031