Bize ulaşın444 40 28 - 2228

Hoşgeldiniz. Bugün

Covid-19 Virüsü ile Mücadele Günleri

Ana Sayfa » Haberler » Covid-19 Virüsü ile Mücadele Günleri

Çin’in Wuhan kentinde başlayıp dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs (COVİD-19) salgınının ülkemizde de etkisini gösterderdiği bu zor günlerde devletimiz ve milletimizin işbirliği ile salgının yayılımını engellemek için her türlü çaba gösterilmektedir. Eminim ki ülkemiz bu zorlu sürecin üstesinden gelmeyi başaracaktır. Türkiye, Corona Virüs ile mücadele çerçevesinde çok başarılı bir çalışma yürütmektedir. İlimizde de Giresun Valiliği, Giresun İl Sağlık Müdürlüğü ve Giresun Belediyesi iş birliği içerisinde mükemmel bir mücadele örneği sergilemektedir. Bizlerin sağlığı için hayatlarını riske eden başta Sağlık Bakanımız olmak üzere tüm sağlık personeline, Vefa Destek gönüllülerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Din görevlilerine, Muhtarlarımıza, Jandarma ve Polislerimize şükranlarımı iletiyorum. Onların göstermiş olduğu bu özverili mücadeleye destek olmak adına vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını ve devletimizin bizler için koymuş olduğu kurallara uymaya özen göstermelerini rica ediyorum.

Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın belirttiği ekonomi destek düzenlemeleri doğrultusunda, yapılan çalışmaların, uygulanabilirliğinin sağlandığı noktada etkili olacağını düşünüyorum. Sayın Maliye Bakanımızın açıklamalarına rağmen, hala bankaların ne yazık ki küçük esnafa yardımcı olmadığını görmekteyiz. Bu sebeple küçük esnaflarımızın çoğu iş yerlerini kapatmak zorunda kaldı. İnsanların evlerine kapandığı bu dönemde, ayakta durabilmek ve kimsenin mağduriyet yaşamaması adına ülke genelinde esnaflarımız internet üzerinden alışveriş ağına katılarak ticaret yapmaya başlamıştır. Bu bağlamda yerel esnafımızda Giresun halkının evde kalarak ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına “Siz isteyin biz getirelim” adlı kampanyasını başlatmışlardır. Covid-19 Virüsü salgını sebebiyle bu kampanyaya katılarak hem yerel esnafımıza sahip çıkmış hem de Cumhurbaşkanımızın “Evde Kal” çağrısına uyarak ihtiyaçlarımızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde karşılamış olacağız.

Bu bağlamda; Giresun Kent Konseyi olarak toplumumuzun refahı ve bu dönemin en az hasarla atlatabilmemiz için üzerimize düşeni yapmaya daima hazırız.

21 Nisan 2020

İlgili Terimler :
 • Mayıs 2024
  P S Ç P C C P
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031