Bize ulaşın444 40 28 - 2228

Hoşgeldiniz. Bugün

“Cumhurbaşkanımızın Fransa Boykot Çağrısını Destekliyoruz”

Ana Sayfa » Haberler » “Cumhurbaşkanımızın Fransa Boykot Çağrısını Destekliyoruz”

Fransa başta olmak üzere Batı Ülkelerinde son yıllarda başlayan İslam düşmanlığı her geçen gün artmaya devam ediyor. Başta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Makron olmak üzere Fransız yetkililerin Hazreti Muhammed’i hedef alan karikatürleri savunmaları ve hoşgörü dini olan İslam karşıtı açıklamaları karşısında sessiz kalamayız kalmamalıyız.

Sömürdüğü ülkelerde Fransızcayı resmi dil yapan, tarihinde yağmaladığı zenginlikler, köleleştirdiği veya öldürdüğü milyonlarca insan ve yaptığı soykırımlarla bilinen Fransa’nın bugün İslam’ı değerlere saldırıda bulunmasına sessiz kalmıyoruz.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘un İslam’ın “bugün dünyanın her yerinde krizde olan bir din” miş gibi algı oluşturmaya çalışması ,”İslam’ın yapılandırılması gerektiğine” dair açıklamaları “Çocuklara ifade özgürlüğünü öğretmek bahanesiyle Hazreti Muhammed’e hakaret içerikli karikatürleri göstermek ‘ifade özgürlüğü’ değil yüce dinimizi İslam’ı hedef göstermektir. Macron ‘un bu asılsız söylemleri Sayın Cumhurbaşkanı’mızın dediği gibi “Saygısızlıktan öte açık bir provokasyondur. Kendini bilmezliktir.

Hemşehrilerimizi Fransız menşeili ürünleri almamaya, esnaflarımızı Fransız menşeli ürünleri bayilerine iade etmelerini ve hiç bir Fransız ürünü satmamaya davet ediyoruz. Satın alınacak her Fransız ürününün üzerinde sömürülen insanların gözyaşı ve kanı, dinimize yönelik çirkin saldırıların izleri vardır.

Bizler Giresun Kent Konseyi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa mallarını boykot çağrısını destekliyor hemşerilerimizden hassasiyet göstermelerini bekliyoruz.

28 Ekim 2020

İlgili Terimler :
 • Haziran 2024
  P S Ç P C C P
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930