Bize ulaşın444 40 28 - 2228

Hoşgeldiniz. Bugün

Giresun Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu, Giresun Gazeteciler Derneğini ziyaret etti…

Ana Sayfa » Haberler » Giresun Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu, Giresun Gazeteciler Derneğini ziyaret etti…
Giresun Gazeteciler Derneği lokalinde konuşan Başkan Mürşit Gürel, “Turizmin ve tarımın gelişmesi, özellikle de fındık tarımının Giresun’a çok büyük katkısı olacağını biliyoruz ve geleceğe dönük yapılacak planların doğru yapılmasının gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
 
Kent Konseyi olarak fındık konusunda taraf olduklarını belirten Gürel “Fındık tarımının Giresun’a gerekli faydayı vermesi için Fiskobirlik, Ziraat odaları, Fındık Araştırma Merkezi ve üniversitenin hep birlikte hareket ederek geleceğe yönelik bir düzenleme yapması şarttır” diye konuştu.
 
“Bulancak Durağı projesinin konsey olarak destekliyoruz”
 
Şehrin giriş projesi olan ve Giresun’a modern bir görüntü kazandıracak olan Bulancak Durağı projesinin kent konseyi olarak destekliyoruz ancak bu projeyle birlikte orada bulunan derme çatma kulübe, baraka ve tesislerin yeniden yapılmamasını, bunun yerine daha modern projeler bekliyoruz diyen Başkan Gürel ”Plajlar bölgesinde de bir proje hazırlığı var, burada da geçmişten günümüze kadar gelen ve görüntü kirliliğine neden olan tesisler var, buralarda da daha modern bir projeyle şehrimizin turizmine de ekonomisine de katkı sağlayacak bir proje bekliyoruz ve bunu destekliyoruz” dedi.
 
“Giresun’da yaşayan engelli sayısı Türkiye ortalamasının üstünde”
 
“Şehrimizde engellilerin hayatını kolaylaştıracak hiçbir düzenleme yok, toplu taşımada bir rampa uygulaması dahi yok” diyen Gürel “Onları sosyal hayata kazandırmak için muhakkak suretle düzenlemeler yapılmalı ve bu düzenlemenin en kısa zamanda belediye meclisine gelerek bir yol alınacağına inanıyorum. Giresun’da bir engelli yaşam merkezi şarttır, biz engellilerimizi rehabilite edelim demiyoruz, bizim isteğimiz engellilerimizi ve ailelerini sosyal hayata karıştırmak. Çünkü gerçekten ciddi manada sıkıntılar yaşıyorlar. Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’ndan bunu hayata geçirmesini talep ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
“Şehrimizde turistlerin daha çok vakit geçireceği alanlar oluşturmak zorundayız”
 
Kent Konseyi’nin Giresun Gazeteciler Derneği’ni ziyaretinde konuşan Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner ise ”Turizm anlamında eksiklerimizi her geçen gideriyoruz ancak bu da bir noktaya kadar, bu noktadan sonra Giresun’u pazarlayacak acentelere ihtiyacımız var” dedi.
 
Giresun turizminin en büyük sıkıntılarından bir tanesinin acentelerin para kazanamayacağını düşünerek dışarıdan Giresun’a turist getirmemesi olduğunu belirten Uzuner “Bizim artık sınıf atlamamız gerekiyor. Karadeniz turlarında her gelen tur otobüsü Giresun’da artık en az dört noktaya uğruyor, bizim bunu artırmamız gerekiyor. Şu anda büyük acenteleri bulunan Trabzon ve Rize en büyük payı alıyor. Biz de şehrimizde turistlerin daha çok vakit geçireceği alanlar oluşturmak zorundayız” dedi.
 
“Özel sektörün elini taşın altına koyması gerekiyor”
 
Giresun turizminin gelişmesi için özellikle özel sektörün elini taşın altına koymasının gerekliliğine vurgu yapan Uzuner ”Yurt dışına çıkmadan yurt içinden gelecek turistler bile Giresun’a yetecektir. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir bile Giresun turizminin canlandırır ve geliştirir. Bunun için acentelerimizin biraz özveriyle çalışmalarını bekliyorum” ifadelerini kullandı.

19 Şubat 2020

İlgili Terimler :
 • Haziran 2024
  P S Ç P C C P
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930