Bize ulaşın444 40 28 - 2228

Hoşgeldiniz. Bugün

TURİZM

Ana Sayfa » Haberler » TURİZM

               Dünyanın sayılı yaylalarını bünyesinde barındıran Doğu Karadeniz coğrafyası bir tarafta hırçın Karadeniz’e kıyı olması diğer tarafta uçsuz bucaksız uzanan çam ormanları ile tüm dünyanın ilgisini üzerine çekiyor. Vadileri çayırları ormanları endemik bitkileri sağlıklı suları ömrü uzatan havası ile Karadeniz adeta dünyada cenneti yaşatıyor. Doğu Karadeniz’de Ordu’nun  Çambaşı  yaylası , Giresun’un Kümbet , Kulakkaya , Bektaş ve Sis Dağı yaylaları , Trabzon’un Uzungöl , Rize’nin Ayder , Artvin ‘in Şavşat yaylaları bölgenin en ilgi çeken turistik yerleri arasında.

Giresun Gelecek Vadediyor.

             Doğu Karadeniz illeri arasında bulunan Giresun ili  vejeteryan  mutfağı , tarihi turistik yerleri ve yaylaları ile Doğu  Karadeniz’in  yakın gelecekteki parlayan yıldızı olarak görülüyor. Bu konuda bir açıklamada bulunan  Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel ;  şehrimiz  binlerce yıla dayanan tarihi ile doğu Karadeniz’in her zaman sayfiye bölgesi olmuştur. Bir tarafta boncuk gibi uzanan sahili diğer tarafta ömrü uzatan yaylaları ile şehrimiz bölge turizminde önemli bir yerde bulunmaktadır. Yıllık bir milyonun üzerinde ziyaretçi alan şehrimiz dünya genelinde yaşayan pandemi sürecinde de ilgi odağı olmuş ve dünya çapında hızla süren aşılama sürecinin akabinde ciddi manada bir ziyaretçi akınına uğrayacağını sinyallerini şimdiden vermiştir. Giresun merkez ilçede belediyemiz belediye başkanımız sayın Aytekin Şenlikoğlu  öncülüğünde ihtiyaç duyulan birçok faaliyeti hızlı bir şekilde hayata geçirmeye devam etmektedir. Doğu Karadeniz’in insan yaşayabilen tek Adası olma özelliğine sahip Giresun adası’na 6 yıldır düzenli olarak tekne turları düzenlenmekte olup birçok turist mitolojik efsanelerle dolu Giresun adası bölge’ye  gelen ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştur.

 Giresun Kent Konseyi olarak şehrimizde Turizm konusunda yapılabilecek çalışmalarla ilgili sinerji oluşturarak belediyemiz öncülüğünde turizmde birçok faaliyeti hayata geçirme konusunda destek olmaya devam edeceğiz. Dedi

 

 

                                                                                                                                                   Saygılarımla ;

                                                                                                                                          Kent Konseyi Başkanı

                                                                                                                                        Abdullah Mürşit GÜREL

21 Nisan 2021

İlgili Terimler :
 • Haziran 2024
  P S Ç P C C P
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930