Bize ulaşın444 40 28 - 2228

Hoşgeldiniz. Bugün

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

Ana Sayfa » Haberler » YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI

 

                                                     EĞİTİM ÖĞRETİM HAFTASI

                2021 – 2022 Yeni Eğitim ve Öğretim yılımızda başta öğretmenlerimiz olmak üzere ; öğrencilerimize ve velilerimize de huzurlu , başarılı ve sağlıklı bir eğitim yılı diliyoruz. Geleceğimiz çocuklarımız , temiz vicdan ve ahlak ile dolu bir nesil olarak yetiştirmek sevgi , saygı , hoşgörü , milli kültür ve adalet ilkesine dayalı , hedefleri doğrultusunda başarılı bir öğretim yılı olmasını temenni ediyoruz. Eğitim , bireyin toplumun sosyo ekonomik ve kültürel gelişimini sağlayan , milli ve manevi değerlerimizi koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran ; olmazsa olmaz , vazgeçilemez ve ertelenemez bir süreçtir.

                Ülkemizde hala varlığını sürdüren salgına rağmen bu senede eğitim ve öğretim faaliyetleri ile tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Covid – 19 salgını tedbirleriyle başlayacaktır. Dünya da dengelerin yeniden sağlanmaya başladığı bilimin ışığındaki önlemler rehberliğinde yavaş yavaş normal hayata geçişin gerçekleştiği şu günlerde artık ülkemizde de ‘’ Yüz yüze ‘’ eğitimine başlamış bulunmaktayız. Eğitim çocuklarımızın en temel ihtiyaçlarından birisidir. Daha fazla ertelenemeyecek kadar mühim bu sürece dair tüm hazırlıkların yapıldığı , tüm tedbirlerin alındığı hijyen , maske ve mesafe kurallarına uygun şekilde uyarak eğitim hayatımıza  kaldığımız yerden devam edeceğiz.

                Öğretmen , okul yöneticileri , veliler ve öğrencilerin ‘’ hayat ‘’  geçmiş normallerine dönene kadar  eskisine göre belki iki kat daha dikkatli , iki kat daha sorumluluk sahibi olmamız gerekecektir. Bu noktada ‘’ MASKE , SOSYAL MESAFE VE HİJYEN ‘’ gibi kişisel tedbirlerin yanı sıra ‘’ AŞI ‘’ konusunda da hepimize çok önemli sorumluluklar düşmektedir. Varsa eksik aşılarını tamamlamayan yakınlarımız ve çevremize de aşılanmaları için yönlendirmeye davet ediyoruz. Sağlıklı bir eğitim öğretim ortamı için hep birlikte  ‘’AŞI OLALIM ‘’ …

                2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ülkemize , milletimize  hayırlı olmasını temenni ederiz , sevgi saygılarımızı sunarız.

                                                                                                                    Kent Konseyi Başkanı

                                                                                                                    Abdullah Mürşit GÜREL

 

 

 

 

      

                                                                                                                            

14 Eylül 2021

İlgili Terimler :
 • Mayıs 2024
  P S Ç P C C P
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031